Бер 312010
 

Гарячі реалії українського “хостингового” бізнесу заставили мої, так само як і багато інших ВЕБ-ресурсів, шукати собі кращої долі за кордоном. Пожежа в датацентрі компанії Hosting.UA  — це щось таке, що просто в голову не лізе. Мало того, що самі допустили до такого, навмисне вимкнувши сигналізацію (вона, бач, спрацьовувала дуже часто), так до всього того ось вже три дні, як компанія не виходить з офіційною заявою до клієнтів, а її сайт і далі недоступний. Відчуття таке, що тобі “смачно” харкнули в обличчя, а там на згарищі десь валяється обпалена совість власників компанії.

З одного боку, я певною мірою вдячний цій горе-компанії… На даний час я займаюся питаннями побудови високонадійних ІТ-сервісів із процесами, що базуються на основі ITIL v3. Ситуація з Hosting.UA  стане гарною ілюстрацією на моїх презентаціях та лекціях — “ось що стається з тими, хто не купляє наші рішення”.  Банально, але факт… Читаю форуми: “блін, а в мене нема бекапів! мені що, вішатися?”, “пропала робота довгих 2 років!”, “в мене останній бекап за 1 березня”… Все це — приклади дилетантства та елементарної неграмотності ведення справи. Такі в нас дибільні українські реалії ! Наприклад, замість того, щоб створити АТП із парком якісних автобусів та професійних водіїв, у нас наймають селюків “із власним автотранспортом”, через що і автобуси, і самі виглядають так, ніби працюють на фермі (про “тарифну політику” я вже взагалі мовчу). Так само в ІТ —вивчив мову “ПеХаПе” і “фпірйод” роздавати всім сайти наліво і направо без жодного розуміння всіх аспектів і ризиків.

Використовуючи систему архівації і переносу даних F-Backup (власна розробка) я щодня отримував “бекапи” додому та ще в кілька “резервних” місць, що дало мені змогу мати “бекапи” станом на 25-27 березня, тобто втрати мінімальні. Зараз всі сайти в процесі “еміграції” на німецький сервер, що знаходить у датацентрі Hetzner Online AG. І якби не DNS, вже у понеділок всі мої сайти були б відновлені. Чому я постійно “готувався до війни”? Ні, в мене до того не горів датацентр 🙂 І навіть вінчестер не “сипався”. Просто є такий процес як Service Continuity Management , який говорить, що якщо ви надаєте сервіс, то ви повинні бути готові відновити його в межах одного дня навіть якщо на інфраструктурну одиницю (у даному випадку — це датацентр) впала атомна бомба.

Цими днями величезна маса сайтів покинула Україну у пошуках кращої долі. Компанії Hosting.UA вже не піднятися. Маса ресурсів все ще “валаються” і теж, скоріш за все, значна частина з них зникне. Хто буде змушений зав’язати з Інтернет бізнесом. До когось навіть приїдуть “братки”…

Але чи навчило нас це? Чи станемо ми врешті професіоналами?…

  9 коментарів to “Масова еміграція сайтів з України — вихід?”

 1. Я теж з числа «погорільців». Сайт розміщено вже в америці. Сподіваюся, що там він буде цілішим і його не знищать араби. 😉

 2. А твоя система бекапить щоденно гігабайти інформації?

 3. Система щодня “закидала” додому близько 5 Гігабайт. Також вона тестувалася і на більших об’ємах, близько 400Гб за добу. Все залежить від каналів. Систему також передає файли архівів інкрементально, заощаджуючи час і трафік.

  Серверну частину я вже навіть виклав у свій репозиторій, лінк: http://svn.ukrspace.net/svn/tools/fbackup/trunk/ (поки-що не переналаштував аутентифікацію, тому може питати логін і пароль). Планую зробити її OpenSource і поділитися зі всіма.

  Правда є обмеження: система “заточена” під RedHat платформу, хоча можна переробити і під іншу; підходить лише тим, хто має доступ в командний рядок і має право ставити пакети на сервер.

 4. Я ніколи не розумів мотивів ставити сайти в Україні. Я хостюсь в США, в датацентрі Internap у Washington DC і плачу своєму хостеру $35/рік. Це ненабагато більше, аніж в Україні комусь аналогічному, а проте надійніше разів в 100.

  А погорільців, які залишились без бекапів, не шкода. Винні самі.

 5. Hetzner має досить вигідні пропозиції, крім того від ціни ще віднімається 19% VAT 😉

 6. 2LaSet: експорт 🙂

  2masterpiecer: Хостинг у США має свої недоліки, зокрема високі затримки в каналах та і виділені сервери не такі вже й дешеві. А от Німеччина мені в сам раз: і недалеко (пінг доволі гарний), і ціни пристойні.

 7. Для мене особисто не видно особливої різниці, де стояти серверу, аби не в Україні.

 8. До речі, багато хостерів із США “розкусили тему” 😉

  http://hotdedicatedservers.com/14453/hosting-ua-fire-got-you-down-44-95-atom-330-139-quads-more/

 9. Таке щястя мене оминуло. Пів року до тої події перейшов на інший хостинг

 Залишіть відгук

Ви можете використовувати ці HTML теги та артибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обов'язково)

(обов'язково)