Бер 152010
 

Вітання всім, шановні мої! Сьогоднішньою заміткою хочу започаткувати нову рубрику “Сайтоскоп”, основне наповнення якої — огляд сайтів  так би мовити регіонального і місцевого рівня з метою оцінки якості їх виконання, грамотності наповнення, а також щоб допомоги їхнім веб-майстрам у кар’єрному рості.

Отож, першим під роздачу потрапив сайт газети мого району — “Народна Думка”. Правду кажучи, я вже давно чекав, коли в цієї локальної газетки буде інтернет представництво, так як особисті блоги вже завели собі мало не половина жителів Городоцького району. І я був приємно здивований, що тепер можна почитати “районку” онлайн, за що вельми вдячний. Проте, як і слід було очікувати, сайт далекий від ідеалу. Думаю мій огляд допоможе дещо покращити його роботу та вигляд.

Хостинг та Технологія

Правильний вибір хостингу — це суцільна біда веб-майстрів, точніше велика прогалина у їхніх знаннях, які інколи/переважно обмежені знаннями мови мови “ПеХаПе” і завантаженням сайту через “еФТеПе”.

Сайт НД розміщений аж в США, в датацентрі компанії SoftLayer Technologies (клацніть тут, щоб переконатися). Вибір такого розміщення є доволі серйозною помилкою, так як основна аудиторія сайту знаходиться в Україні. Відповідно, сайт непогано “гальмує”.

Пінг з UA-IX:

[roman@A408 ~]$  ping narodna-dumka.horodok.lviv.ua
PING narodna-dumka.horodok.lviv.ua (174.37.219.156) 56(84) bytes of data.
64 bytes from s1.uahosting.com.ua (174.37.219.156): icmp_seq=1 ttl=60 time=134 ms
64 bytes from s1.uahosting.com.ua (174.37.219.156): icmp_seq=2 ttl=60 time=133 ms
64 bytes from s1.uahosting.com.ua (174.37.219.156): icmp_seq=3 ttl=60 time=134 ms

Пінг з мережі Укртелеком ADSL:

[rpavlyuk@laptop ~]$ ping narodna-dumka.horodok.lviv.ua
PING narodna-dumka.horodok.lviv.ua (174.37.219.156) 56(84) bytes of data.
64 bytes from s1.uahosting.com.ua (174.37.219.156): icmp_seq=1 ttl=52 time=295 ms
64 bytes from s1.uahosting.com.ua (174.37.219.156): icmp_seq=2 ttl=52 time=319 ms
64 bytes from s1.uahosting.com.ua (174.37.219.156): icmp_seq=3 ttl=52 time=302 ms
64 bytes from s1.uahosting.com.ua (174.37.219.156): icmp_seq=4 ttl=52 time=296 ms

Через використання домену четвертого рівня DNS розв’язка займає більше однієї секунди (переглянути звіт). Для користувача це виглядає так, ніби ВЕБ-переглядач кілька секунд не може розпочати завантаження виводячи на статус панелі напис “Пошук narodna-dumka.horodok.lviv.ua…”

Плюсом є використання готової системи WordPress 2.8.5. Мені зустрічалися випадки, коли регіональні сайти піднімали вебмайстри-початківці використовуючи власні “мега-розробки”. Закінчувалося все це дуже “пєчально” — там невдовзі з’являлися домашні сторінки турецьких хакерів та російських порно-спамерів.

Оцінка: 3 бали з 5

Наповнення

Недоробок та помилок, як завжди, греблю гати.

Недороблений автокропінг, відповідно на мініатюрах втрачається корисна інформація. Відповідно у користувачів сайту виникає питання: “І до чого вони це поставили?…” Приклад:

замість
замість

Всюди видно стандартний підхід вебмайстра-самоучки, а саме намагання перекласти свої проблеми на плечі користувача. Все просто — не зміг організувати  вузкий формат у дві колонки, то ж взяв стандартний “темплейт” в три колонки. А це вже проблема користувача розбиратися в цих стовпцях, рубриках і колонках. Так ніби головного меню вгорі було мало. Давно доведено, що для того, щоб користувач швидко знаходив потрібну інформацію на сайті, одних “лєйбочок” типу “ТОП-5” чи “ОСТАННІ” малувато…

Питання: навіщо у верхньому правому куті великі поля для логування на сайт? Ніде місце було діти?…

Символ тире повсюдно замінений на дефіс. Правильно, а яка різниця… 🙁 Веб-майстрові і редакторам раджу почитати ось цю статтю.

Стаття та думка втрачає будь-який зміст і починає дратувати користувача, якщо текст новини “жирніший” від заголовка (приклад, приклад). Професійні “газетярі вражають змістом, а не шрифтом.

Навіщо потрібна на сайті контекстна реклама від Google? Невже вона, крім того, що захаращує вміст, допомагає наповнювати казну редакції?…

Ще складається враження, що статті набирає якась цьоця Ганя, яка свою кар’єру верстальника розпочала в епоху перших текстових редакторів для операційної системи DOS і так там і зависла. Так от, передайте пані Гані, що ВСІ сучасні текстові редактори по замовчуванню переносять текст  по словах, тому немає потреби їх розривати дефісом (приклад: І якщо щороку ми проводили по одній олі-мпіаді в день…) Крім того, текстові редактори роблять переноси із розривом слів грамотно, на відміну від пані Гані. І вже звична повна відсутність тире, які замінені дефісами і знаками мінус.

Оцінка: 3 бали з 5

Висновок

Загальне враження — позитивне. Непоганий початок, проте ще треба дуже добре попрацювати і викоренити селянський стиль. Ну а веб-майстрові настійливо рекомендую читати відповідну літературу та влаштуватися у солідну фірму, щоб перейняти досвід від більш досвідчених колег.

  6 коментарів to “Сайтоскоп: Народна думка”

 1. ❓ Коли ж ти спиш друже, що в такій пізній годині тобі в голову приходять такі мудрі думки. А той катюга на знимці – то вуйко Малахівського чи хто?

 2. Такі значні недоопрацювання в газеті мабуть із-за того, що забагато їх там є. 10 людей на таку газетку…?

 3. Ромчику, невже наш коментар був такий гострий, що ти його вилучив? Якось не пасує справжньому хакерові! І шукати “блохи” на сайті під замовлення – теж якось троха встидно…

 4. RED, читайте пост вище – http://roman.pavlyuk.lviv.ua/2010/03/28/cherez-avariyu-na-hosting-ua-perejshov-na-rezervnij-server/

  Через обставини, які від мене не залежать, інформація, що надходила протягом кількох днів була втрачена, туди ж потрапив і ваш коментар. Якщо не важко, будь-ласка, додайте його ще раз. Він обов’язково з’явиться і я дам відповідь на нього.

  Щодо шукати “блохи”… Я професійно працюю в ІТ галузі вже майже вісім років, а останні два роки займаюся аудитом та аналізом ВЕБ-систем та розподілених систем обробки даних. Аналогічні звіти я роблю для компаній із США, Англії, країн Європи та Східної Азії. Вартість такого аудиту і, відповідно, звіту – від 3000 дол. США. Бували випадки, коли ми робили аудит просто так, задарма. І тоді клієнти, несподівано отримавши звіт, особисто дзвонили нам і висловлювали подяку за те, що ми приділили свій час та увагу і що хочемо допомогти вирішити їм їхні проблеми.

  Я справді вже кілька років чекав на онлайн-версію сайт НД. І не для того, щоб його “описати”. Сайт головної газети району – це ознака інформаційної зрілості. А сам вигляд сайту та його виконання – це ознака професійної зрілості, яка, проте, не приходить так одразу. Ви ж все звели на особистості і на “замовлення”. Хто знає, можливо у цьому і є весь професіоналізм саме вашої роботи. Я ж свій досвід та знання спрямовую на допомогу людям, як і личить справжньому професіоналові.

  Ну а коментарі я не видаляю – критика та зауваження допомагають мені вдосконалюватися, вказують на мої помилки та недоліки. І я не буду їх витирати, не переживайте… Якщо, звичайно ж, там не буде непристойностей, які суперечать прийнятим нормам моралі.

 5. Дякую, Романе, за відповідь. Можливо, моя репліка була надто емоційною… Просто стало прикро через те, що твій фаховий аналіз нашого сайту був оприлюднений саме тоді, коли почалось відверте цькування районної газети. Хай щастить!

 6. Просто так вийшло, що я знайшов сайт НД десь два тижні тому 🙂

  На черзі публікація оглядів також інших сайтів району.

  Загалом мені дуже подобається, що на рівні району з’являється все більше і більше сайтів, все більше і більше людей їх читає і дає відгуки. Це приємно! Можливо це наш малесенький крок до громадянського суспільства.

 Залишіть відгук

Ви можете використовувати ці HTML теги та артибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обов'язково)

(обов'язково)